Mivel ez a fenti termék már nem kapható, ajánljuk helyette az alábbiakat:
» Synology termékeink listája...
2018 májusában érkezett meg a Synology második 6-lemezes modellje, a 2017-ben debütált felső kategóriás DS3018xs után. A DS1618+ az otthoni/kis irodai kategória egyik legerősebb modellje Intel Atom processzorának és akár 32 GB-ig bővíthető RAM-jának köszönhetően. (Kínáljuk 8 GB-os konfigurációban is ITT). Ahogy mostanra már minden, legalább 5-lemezes „+” jelzésű DiskStation-ben, itt is rendelkezésre áll egy PCIe-foglalat hálózati kártya vagy SSD-cache kártya számára. Két eSATA-portjára pedig a DX517 bővítőegységek csatlakozhatnak, így érhetőel a maximális 16-lemezes tárkapacitás.
A DS1618+ ugyanazt az új Intel Atom (C3538) 4-magos 2,1 GHz-es processzort kapta, amely nem sokkal korábban az RS2418(RP)+ modellekben mutatkozott be a Synology kínálatában. Itt is 4 GB DDR4 (ECC, azaz hibajavítós) RAM-ot kapunk alaphelyzetben, és a két memóriafoglalatba egy-egy 16 GB-os SO-DIMM modult helyezve érhető el a maximális 32 GB-os konfiguráció.
Az előlapon egy, a hátlapon további két USB3.0 port található Hátul az USB-k mellett még 4 darab gigabites ethernet- és két eSATA-csatlakozó található. Utóbbiakon keresztül bővíthető a DS1618+ akár két darab DX517 bővítőegységgel is, azaz akár további 10 lemezfiókkal növelhető meg a belső 6-lemezes tárkapacitás.
Ha a 4 darab gigabites ethernet-port kevésnek bizonyulna, akár 40 Gbites hálózati kártyát is behelyezhetünk a DS1618+ belső PCIe-foglalatába. De ide kerülhet az M2D17 SSD-cache kártya is, ha a lemezműveleteket szeretnénk felgyorsítani, pl. webszervernek használva a NAS-t.
A DS1618+ kategóriájának leghalkabb ventilátoraival büszkélkedhet: működés közben max. 23,7 dB zajt termelnek.
Átviteli sebesség 1 Gbites hálózaton (1000 darab 1 MB-os fájl másolásakor SMB-n):
Átviteli sebesség 1 Gbites hálózaton titkosított megosztásnál (3000 darab 1 MB-os fájl másolásakor SMB-n):
A DS1618+ egyéb fontos paraméterei, funkciói:
Minden alap Synology-tulajdonsággal gyárilag felvértezve, érkezik ez a NAS is (részletes ismertető a Synology.hu odalon):
A Photo Station/Moments, az Audio Station, a Surveillance Station, a Cloud Station/Drive, a Video Station és a File Station mobil készülékekről is elérhető. Támogatott operációs rendszerek:
Mivel a Synology NAS-okra létezik a legtöbb hivatalos és házilagos szoftver, számos egyéb programot telepíthetünk még mi magunk is (pl. SqueezeCenter, mldonkey). Minél több RAM van a NAS-unkban, annál könnyebben fut több program egyidőben.
Ha megfelelően beállítjuk az internet-szolgáltatónknál használt postafiókunk elérhetőségét, akkor két emailcímet is megadhatunk, ahová írásos üzeneteket küld a NAS minden említésre méltó eseményről. Az alapvető információk az előlapi LED-ekről olvasható le, illetve hangjelzések is segítenek megállapítani, ha éppen bootol a NAS. Emailben viszont részletes LOG-ot is kaphatunk.
Az USB- vagy (ha van az adott modellen ilyen) eSATA-portra kötött meghajtókat megosztja a hálózaton is, így bővíthető a kapacitás, ha belső lemezeké már nem elég. USB-n keresztül képes kommunikálni szünetmentes tápegységekkel is, ezek hivatalos listáját lásd ITT, illetve a felhasználók által kipróbált egyéb típusokat ITT. Ha szünetmentes tápot használunk, akkor annak kimerülése előtt még időben lekapcsolja magát a rákötött NAS, így nem történhet sérülés ha éppen írás közben megy el az áram.
Kapcsolódó/ajánlott termékek a webshopban:
» HikSEMI RAM2666DDR4-4GB-SO – 4 GB-os DDR4 SO-DIMM memóriamodul
» Synology DX517 – 5-lemezes NAS-bővítés
» Synology Device license pack - 1 – Licenc 1 kamerához vagy I/O modulhoz
» Synology Device license pack - 4 – Licenc 4 kamerához vagy I/O modulhoz
» Synology Device license pack - 8 – Licenc 8 kamerához vagy I/O modulhoz
igen
nem
opcionális/nincs adat
CIFS/SMB (Windows)
NFS (Linux)
AFP (Apple File Protocol)
FTP
HTTP
HTTPS
Rsync
Apple Time Machine háttértár
Sony PlayStation kiszolgálása
Microsoft Xbox kiszolgálása
Videómegfigyelő-állomás
SATA meghajtók kezelése
SAS meghajtók kezelése
2,5"-es HDD/SSD fogadása
3,5"-es HDD fogadása
M.2 SSD-modulok fogadása
1 HDD/SSD fogadása
2 HDD/SSD fogadása
3 HDD/SSD fogadása
4 HDD/SSD fogadása
5 vagy több HDD/SSD fogadása
RAID0 (gyorsabb működés)
RAID1 (tükrözés, 1 lemez hibásodhat meg)
RAID5 (1 lemez hibásodhat meg)
RAID6 (2 lemez hibásodhat meg)
online bővíthető RAID
JBOD (különböző méretű lemezek egybe formázása)
Non-RAID (külön megjelenő lemezek)
Wi-Fi 3 (802.11g)
Wi-Fi 4 (802.11n)
Wi-Fi 5 (802.11ac)
Wi-Fi 6 (802.11ax)
Ethernet 100 Mbit/s
Ethernet 1Gbit/s
Ethernet 2,5Gbit/s
Ethernet 5Gbit/s
Ethernet 10Gbit/s
Wake-on-LAN
Internet rádió vétele
DLNA
Bluetooth kapcsolat
Bluetooth aptX
Z-Wave
Torrent kliens
fejhallgató-kimenet
Sztereó RCA
5.1-es RCA
7.1-es RCA
Szimmetrikus XLR-kimenetek
HDMI 1.3
HDMI 1.4
HDMI 2.x
Kompozit videó
Komponens videó
Scart csatlakozó
VGA csatlakozó
DisplayPort csatlakozó
Toslink (optikai) digitális
Koaxiális digitális
Belső antenna
Külső antenna
DVB-T/T2 antennabemenet
DVB-C antennabemenet
1 darab RJ45 csatlakozó
2 darab RJ45 csatlakozó
4 darab RJ45 csatlakozó
SFP csatlakozó
Dupla SFP csatlakozó
eSATA csatlakozó
Külső mini SAS csatlakozó
Thunderbolt csatlakozó
Thunderbolt 2 csatlakozó
Thunderbolt 3 csatlakozó
USB 2.0 csatlakozó
USB 3.0 csatlakozó
USB 3.1 csatlakozó
USB-DAC csatlakozó
FAT 16 fájlrendszer kezelése
FAT 32 fájlrendszer kezelése
ExFAT fájlrendszer kezelése
NTFS fájlrendszer kezelése
Ext2/3/4 fájlrendszer kezelése
HFS+ fájlrendszer kezelése
Külső tápegység
Belső tápegység
Dupla (redundáns) belső tápegység
Akkumulátoros üzemeltetés
Előlapi csatlakozók is
SD-kártyaolvasó
Windows program (gyári) mellékelve
Windows program (nem gyári) elérhető
Windows alatt program nélkül is használható
Mac program (gyári) mellékelve
Mac program (nem gyári) elérhető
Mac alatt program nélkül is használható
Linux program (gyári) mellékelve
Linux program (nem gyári) elérhető
Linux alatt program nélkül is használható
Android használható rajta
Frissíthető firmwareAz alábbi tesztek, hírek ill. tudástár cikkek jelentek meg ezzel a készülékkel vagy márkával kapcsolatban:
Hírek:
» Segítség NAS választásához [2020-09-10]
Tudástár cikkek:
» Segítség NAS választásához [2020-09-14]
Miután megtekintesz termék adatlapokat, az utolsó 4 megnézett termék listája jelenik majd meg itt.
Ehhez engedélyezned kell a sütiket.