Azok számára készült a
Hydra RAID továbbfejlesztett változata, akiknek a kétlemezes házak kapacitása már nem elegendő, és biztonságos (
RAID1 és
RAID5), vagy gyors (
RAID0), esetleg a két lemezzel nem megvalósítható egyidőben biztonságos és gyors (
RAID10) megoldást keresik a számítógéphez közvetlenül csatlakoztatható nagyméretű háttértár formájában. A hátlapon gyakorlatilag minden manapság használatos csatlakozás rendelkezésre áll, akár Windows-os, akár Mac OS X-et futtató géphez csatlakoznánk:
USB2, Firewire 400 és 800, sőt a leggyorsabb kapcsolatot (akár
240 MByte/másodperc) biztosító
eSATA is. A készülék már képes kihasználni a SATA-II-es winchesterek 3 Gbit/másodperces adatsebességét is, még az elődmodell csak SATA-I-es sebességet tudott.

A
Hydra Super-S Combo is maximum négy lemezt képes fogadni, azok elölről, fiókonként tolhatóak a házba (a készülék alján lévő zár nyitása után a belső rész kihúzható, majd az előlap levehetővé válik, akár menet közben is cserélhető a lemez – „
Hot Swap").
A négy lemez már többféle RAID/nem-RAID mód használatát is lehetővé teszi (a különböző módok között egy forgatható kapcsolóval tudunk választani):
- BIG (Spanning): az installált lemezek egyetlen nagy meghajtóként látszanak a számítógép felül. Tetszőleges márkájú és kapacitású lemezeket használhatunk, 2 vagy 4 darabot, azokat az elektronika egybeformázza, és folyamatosan tölti fel őket adattal, mintha valóban egy nagy lemez lenne benne. A szabad kapacitásunk azonban a legkisebb méretű lemez által meghatározott (az Oxford chip limitációja), a nagyobb lemezekből is csak ez a méret lesz használható (tehát 500+750+250 GB-os lemezek esetén csak 3x250=750 GB lenne az össz méret,így nem érdemes keverni a különböző méretű winchestereket). Nincs azonban megoldva a biztonság, sőt, bármelyik lemez meghibásodása esetében az összes adatot elveszítjük, ami csak a max. négy lemezen volt!
- FAST (RAID0): azaz „gyors”. Ebben a módban 2, vagy 4, egyforma méretű (és ajánlottan egyforma típusú) lemezre lesz szükségünk. Itt is összeadódik a lemezek kapacitása (tehát 4 darab terrabájtos lemezt használva közel 4 TByte tárhelyünk lesz), de a az adatok elérése párhuzamosan történik, azaz egyszerre ír/olvas valamennyi fej a lemezeken, így jelentősen gyorsabb adatátviteli sebesség érhető el, már a kétlemezes RAID0-nál is.
- SAFE (RAID1): azaz „biztonságos”. Csak 2 lemez esetén használható ez a mód (4-lemeznél a RAID5 az alternatívája). A lemezek tükrözve lesznek, ezért egyforma kapacitásúakat kell használnunk (ajánlott itt is az egyforma típus a páron belül), a számítógép pedig egy lemezt fog látni. Sebességnövekedést nem hoz a módszer, de a lemezpáron belül bármelyik winchester meghibásodhat, akár menetközben kicserélhető egy azonos méretűre, és a párjáról visszaépül rá automatikusan a tartalom. Adatvesztés csak akkor történhet, ha egyazon időben romlik el mindkét lemez, aminek az esélye igen alacsony.
- FAST & SAFE I (RAID10 és RAID5): RAID10 esetén csak 4 darab egyforma lemezzel működik, és a lemezek összkapacitásának felét tudjuk szabadon használni, a másik fele a biztonságra megy el. Mivel gyakorlatilag nem gyorsabb, mint a RAID5, így inkább azt javasoljuk használni. RAID5 három, vagy négy egyforma kapacitású lemezzel működik. Mindkét esetben egy lemeznyi tárhelyet nem tudunk kihasználni a biztonság miatt, így hatékonyság és sebesség terén is ez az egyértelműen jó választás.
- FAST & SAFE II (RAID5+spare): Ebben az esetben egy 3-lemezes RAID5-ös tömbünk lesz, de szükség van a negyedik lemez telepítésére is. A 4. lemez egészen addig nincs használatban, amég nincs hibás lemez a RAID tömbben. Ha valamelyik meghibásodik a háromból, automatikusan beépül a helyére a tartalék 4-es lemez. Ígyemberi beavatkozás nélkül helyreáll a biztonságos RAID5 tömb.
A komolyabb NAS-okkal ellentétben, itt egy adott RAID tömb nem bővíthető újabb lemezzel anélkül, hogy újraformáznánk a winchestereket!
A különböző működési módokban elérhető olvasás/írási sebességek USB2-es csatlakozás esetén:

FireWire 400-on keresztül:

FireWire 800-as kapcsolaton:

eSATA-portot használva:

(A méréseknél használt gépek: Windows XP, Intel Pentium 4, 3 Ghz, 2 GB RAM és OS X 10.5.5, MacPro Xenon Quad Core 2,8 Ghz, 4 GB RAM)
Ahogy látható a fenti diagrammokból, minden RAID-mód mellett természetesen az eSATA csatlakozás biztosítja a leggyorsabb működést, az tudja csak kihasználni a SATA lemezeket maximálisan.
A Hydra hátlapján a csatlakozók mellett találhatunk egy apró kapcsolót is, ami A és B állapotba húzható. Ennek az a szerepe, hogy mivel néhány régebbi operációs rendszer nem tud 2 TByte-nál nagyobb lemezeket kezelni, beállítható, hogy ha ennél nagyobb lenne a gép felé megjelenő RAID tömb mérete, akkor azt a készülék automatikusan kettévágja, és a számítógép két darab, 2 TByte-nál nem nagyobb lemezt fog érzékelni. A kapcsoló mások állapotában használhatunk 2 TB-nál nagyobb tömböket is.
A fém ház ellenére a négy lemez és a belső tápegység miatt már aktív hűtést is igényel a MacPower Hydra Super-S Combo is. Ezt a hátlapon lévő nagy ventillátor biztosítja, amely a hőmérséklettől függően változtatja a fordulatszámát. 44 fokig alapjáraton működik (tehát le sosem áll), innen minden 5 fokos hőemelkedés után gyorsul egy kicsit, még 61 foktól működik maximális sebességgel. A lemezek sosem állnak le, tehát nincs készenléti állapota ennek a Hydra-nak sem.
Mint minden MacPower ház esetében, a Hydra-nál is valamennyi csatlakozóhoz kábelt is találunk a dobozban (FW800, FW400, USB2, eSATA). Ha véletlenül többféle kábellel is csatlakoznánk a számítógéphez, az USB kapcsolat élvez elsőbbséget.
Gyártói weboldal:
link...Angol kézikönyv:
link...Német kézikönyv:
link...