Mivel ez a fenti termék már nem kapható, ajánljuk helyette az alábbiakat:
» Dune HD termékeink listája...
A HiMedia Q30 a Pro modellekben (Q5 Pro és Q10 Pro) bemutatkozó HiSilicon processzorra épül, amiből videólejátszáskor az Imprex 2.0 PQ képjavító eljárásnak és a HDR10-kompatibilitásnak örülhetünk a legjobban. De az akár 4K felbontás mellett is 60 képkocka/másodperc lejátszásra képes Q30 nem csak házimozira kiváló választás (HDMI 2.0a, valamennyi HD-s hangsáv továbbküldése), de általános célú asztali Androidos számítógépnek is kiváló játékra, tanuláshoz, internetezéshez, levelezéshez, stb.
Nagyobb testvéreihez hasonlóan a Q30 teljes Android 7.0-val érkezik jelenleg. Processzora a Huawei által gyártott HiSilicon HI3798M V200, négymagos ARM (Cortex A53), 64-bites, 2 GHz-es. A grafikai processzor egy Mali-450, valamivel kisebb teljesítményű, mint a Pro modellekben használt Mali-T720-as. 2 GB DDR3 RAM és 8 GB-os belső flash memória áll a processzorok rendelkezésére. Beépített Bluetooth nincs (opcionális USB-s adapterrel működik), wifi viszont van: 802.11b/g/n működési módokra képes! A készülékház itt műanyag ugyan, de passzív hűtésű. A HDMI-kimenet 2.0a szabvány szerint készült, 3D és 4K/60 fps fájlok lejátszása sem okoz gondot, támogatja a HDCP 2.2 másolásvédelmet. A készülék bal oldalán található egy normál méretű SD/MMC-kártyaolvasó és 1 darab USB2.0 port, a jobb oldalán pedig egy újabb USB2.0 és egy USB3.0 csatlakozó. A hátlapon 5V-os tápbemenet, HDMI, 10/100 Mbites ethernet, kompozitvideó sztereó analóg RCA-kimenetekkel, optikai digitális hangkimenet kapott helyet (és egy rejtett RESET-gomb).
A készüléket az Imprex 2.0 PQ képjavító áramkör teszi alkalmassá minőségi házimozink forrásaként történő használatra. Az Imprex elektronikát és algoritmust a Dolby Laboratories és a Huawei (pontosabban a tulajdonában lévő HiSilicon) közösen fejlesztette. A cél egy olyan processzor megalkotása volt, amely a 4K-s set-top-boxok ideális alapja lehet, egyrészt a kiváló képminőség (HDR10 és Dolby Vision integrált támogatása), másrészt a másolásvédelmi, biztonsági megoldások (pl. hardveres vízjel) kezelése miatt, ami elengedhetetlen egy fizetős online TV-szolgáltató megnyeréséhez. Mindez kimondottan az Android platformhoz készült. Az Imprex 2.0 a Darbee és a VXP eljárásokhoz hasonló alternatíva, az első felhasználói vélemények szerint ezekkel teljesen fej-fej mellett teljesít. Nagyon-nagyon sok paraméter állítható azonban benne (pl. R/G/B/C/M/Y összetevők külön-külön), így könnyen lehet kifejezetten rossz képet is előidézni, ha valaki nem tudja, mivel mit befolyásol.
A Q30 is támogatja az UHD Blu-ray szabvánnyal érkező HDR10 10-bites színmélységű 4K-s lejátszást (valamint a BT.2020 színteret), és bár a processzor itt is integráltan tartalmazza, a szoftver (jelenleg?) NEM adott a Dolby Vision 12-bites színeinek menedzseléséhez. A színenként 10-bites megjelenítés lényegesen látványosabb képminőség-javulást okoz, mint a fullHD-ről 4K-ra váltás, hiszen hiába vannak egészen apró képpontjaink, ha egy színátmenetben az egymás melletti pixelek egyforma színűek lesznek (azaz eggyé válnak), mivel nincs lehetőség több hasonló árnyalat megjelenítésére. Így a következő hónapok és évek TV-s témája bizonyosan a HDR-kompatibilitás lesz.
Természetesen nincs gond a 23,976/24/30/50/60 Hz-es lejátszásokkal sem, ezek között automatikusan vált a film indításakor a Q30 is minden felbontás mellett. Az elsődleges médialejátszó alkalmazás – eddigi népszerűsége miatt – vélhetően továbbra is a KODI lesz – ha már Androidról van szó –, így lényeges, hogy ez a program megfelelően működjön a készüléken. A KODI az adott hardvert csak akkor tudja majd teljesen vezérelni, ha a fejlesztői már integrálták az ahhoz szükséges kódot. Ez gyakran hónapokat is igénybe vehet. A Q30 HiSilicon processzora, és főleg az Imprex 2.0 PQ képjavító motor sincs még támogatva a hivatalos KODI verzióban (2017 őszén), ezeket csak a gyárilag telepített Media Center alkalmazás kezeli teljes körűen. Viszont a HiMedia úgynevezett KODI wapper alkalmazását telepítve megoldható, hogy a KODI csak a front-end legyen, azaz csak a kezelőfelületet biztosítsa, amikor elindul a lejátszás, már a Media Center appnak adja át a videót. Ez a párosítás tökéletesen működik, a felhasználó látszólag a KODI-ban mozizik (vagy hallgat éppen zenét), de a filmet mégis egy másik program dolgozza már fel, amiben az Imprex képjavítás és a 3D is hibátlan.
Tekintve, hogy androidról van szó, számtalan mobilos távvezérlő alkalmazás is létezik, csak a KODI-hoz több tucatot tölthetünk le. A HiMedia HiControl nevű ingyenes appja a Q30 teljes képernyőjét képes a telefonunkra, tabletünkre tükrözni, így nem csak a telefont nyomkodva vezérelhető a lejátszó, de még az éppen futó film is látható a telefonon! De fordítva is működik a dolog, hiszen még iPhone-ról, Mac-ről is a Q30-ra küldhető a képernyő tartalma AirPlay-en keresztül. Természetesen a TV nélküli zenelejátszás is tökéletesen megoldott, és ezzel kapcsolatosan érdemes megemlíteni, hogy nem optikai kimenetére, de akár az egyik USB-portjára is köthetünk külső DAC-ot, mivel az Android rendszerszinten támogat USB-s külső hangkártyákat!
A Q30 egyéb paraméterei:
A Q30 csomag tartalma:
A termék magyar weboldala: link...
Kapcsolódó/ajánlott termékek a webshopban:
» Audioengine D3 – digitál-analóg átalakító (DAC)
Az alábbi tesztek, hírek ill. tudástár cikkek jelentek meg ezzel a készülékkel vagy márkával kapcsolatban:
Hírek:
» HiMedia Q30 akció [2018-05-17]
Tudástár cikkek:
» Milyen médialejátszót, zenelejátszót vegyek a NAS mellé? [2018-02-01]
Miután megtekintesz termék adatlapokat, az utolsó 4 megnézett termék listája jelenik majd meg itt.
Ehhez engedélyezned kell a sütiket.