Mivel ez a fenti termék már nem kapható, ajánljuk helyette az alábbiakat:
» Arylic termékeink listája...
A HEOS Subwoofer mélynyomó ideális kiegészítője lehet bármely HEOS lejátszónak, 1.1-es zenelejátszó rendszertől kezdve akár 5.1-es házimozis konfigurációig. Nem tévesztendő össze a HEOS Home Cinema csomagban található mélynyomóval: bár egyforma 2–2 hangszórót tartalmaznak, a Subwoofer jóval nagyobb és nehezebb, valamint bármely HEOS lejátszóhoz társítható a komoly mély hangok érdekében.
A Subwoofer egy HEOS lejátszó, tehát pont azokat a fájlformátumokat játsza le, mint a termékcsalád többi tagja. Természetesen önmagában nem való zenelejátszásra, hiszen a zenéből csak a valódi mély hangokat szólaltatja meg, tehát más HEOS – főleg kisebb – hangszórókkal együtt érdemes használni, azok hangterjedelmét kiegészítendő, legyen szó zenéről vagy házimoziról. Zenehallgatáshoz 1.1 és 2.1-es rendszereket, mozihoz 3.1 és 5.1-es konfigurációkat alakíthatunk ki segítségével és a HEOS mobilalkalmazással. Természetesen, mindezt vezetékek nélkül is megtehetjük, mivel a Subwoofer nem csak etherneten, de wifin is beköthető a hálózatunkba. Az előre beállított gyári értékeken túl tetszés szerint szabályozható a frekvencia, amely alatt a Subwoofer besegít a mély hangok előállításába, állítható a hangereje és a fázis is.
A Subwoofer használható élére állítva vagy akár fektetve is. A tetején mindössze 3 fizikai gombot találtunk: hangerő +/- és némítás. Több, mint 10 kg-os súlya, két 13,3 cm átmérőjű hangszórója és a hátlapján található bass-reflex nyílása garancia a valóban komoly mély hangok előállítására.
A HEOS Subwoofer főbb paraméterei:
A Denon HEOS 1/3/5/7 zenelejátszók beépített hangszórókkal rendelkeznek, és a SONOS-okhoz hasonlóan multiroom rendszer alakítható ki a segítségükkel, így minden szobában más-más, vagy éppen (szinkronban) ugyanaz a zene, webrádió szólhat. Mivel a Denon az egyik legnagyobb név a hangtechnikában, joggal érezhette úgy, hogy nem maradhat le a hálózati zenelejátszók piacán sem, amelyen ráadásul évek óta jelen is van a lejátszóként is kiváló erősítőivel, a CEOL sorozattal és a DNP-sorozat modelljeivel. Nem tudott azonban látványos sikereket felmutatni a saját erősítőt és hangszórót is tartalmazó készülékekkel, pedig pár éve már megpróbálkozott a Cocoon Stream modellekkel, melyekből azonban nem lehet valódi multiroom-rendszert kialakítani (valójában csak Airplay/DLNA lejátszóként használhatóak).
Míg a SONOS lejátszói egyben saját, zárt rendszerű wifi-access pointként is működnek (egy új készülék képes csatlakozni a másik szobában lévő másik SONOS-hoz, nem csak közvetlenül a saját wifi- vagy ethernet-hálózatunkhoz), egy HEOS modell vagy etherneten vagy wifin (802.11a/b/g/n – illetve újabb típusoknál ac is –, 2,4 és 5 GHz-es is) csatlakozhat közvetlenül routerünkhöz/access-pointunkhoz. Nekünk kell tehát megoldani, hogy a lejátszó működési helyén legyen kábeles kapcsolat vagy megfelelő legyen a wifi-lefedettség. Ebben ugyan a Denon segítségünkre lehet a HEOS Extend-del, de természetesen bármilyen más wifi-hatótávot/lefedettséget növelő készüléket is használhatunk, ha az ethernet kábel elvezetése a lejátszóig nem megoldható vagy nem praktikus.
Ellentétben a SONOS megoldásával, bármely HEOS lejátszóra csatlakoztathatunk USB-s háttértárat, vagy vonalbemenetére tetszés szerinti műsorforrást (pl. CD-lejátszó), és az USB-n elérhető zenék, illetve az analóg forrás is lejátszhatóvá válik azonnal bármely helyiség HEOS készülékén. A SONOS-nál csak a PLAY:5 fogad analóg jelet, USB-ről pedig egyik modell sem játszik le. Természetesen egy hálózati lejátszónál a hallgatni kívánt zenék alapvetően nem egy USB-s háttértáron találhatóak, így a HEOS is képes elérni hálózatunk valamennyi számítógépét, NAS-át, de akár iOS vagy Android mobilját is, és az ott található fájlokat bármely szobában le tudja játszani. Sajnos csak a HEOS 7-hez csatlakoztathatunk fejhallgatót.
A lejátszható zeneformátumok tekintetében is a HEOS áll jobban (a Serias 2 modellek óta). A HEOS-ok kezelik az MP3, tömörített WMA (Windows Media vásárlásokból származó is), AAC (MPEG4, azaz veszteséggel tömörített), ALAC (Apple Lossless), FLAC és WAV fájlokat, 32/44,1/48 kHz-es mintavételezés mellett – a Series 2 (HS2) modellek már 24-bit/192 kHz-ben is akár, és a DSD 2,8 és 5,6 formátumok (dff, dsf) is szólnak rajtuk. A SONOS lejátszói 2019 nyarán még mindig csak 16-bites zenefájlokkal boldogulnak!
A HEOS-okon a Napster, a Spotify, a TuneIn, Tidal, Amazon Music, SoundCloud és a Deezer online zeneszolgáltatás érhető el 2019 tavaszán. (Az aktuális listát lásd EZEN oldal alján!)
Maximum 32 darab HEOS kapcsolható össze, ha szinkronban szeretnénk őket használni, ennyi készüléket támogat a távvezérlő app is. Utóbbiból többet is használhatunk a hálózatunkon, ehhez azonban érdemes egy HEOS online fiókot létrehozni. Így minden újabb mobilon hozzáférhetünk a mér meglévő lejátszási listákhoz és elmentett beállításokhoz, de a család tagjai akár saját Spotify előfizetésüket is használhatják. A Denon H-ra végződő házimozi-erősítői már mind HEOS-lejátszókén is használhatóak!
Termék gyártói weboldala: link...
Angol nyelvű online kézikönyv: link...
Angol nyelvű adatlap: link...
Miután megtekintesz termék adatlapokat, az utolsó 4 megnézett termék listája jelenik majd meg itt.
Ehhez engedélyezned kell a sütiket.