Ha a tévédbe épített lejátszóval elégedett vagy (még), akkor a 3D-s problémádra vélhetően egy lejátszó sem hozna megoldást. A tévén is állítható a 3D mélysége (amit a Mede8er is tud), de nem ezen múlik. Azt jól tudod, hogy a top-bottom 3D-s filmek a passzív tévéden jobb képet adnak, hiszen 1920x540 pixeles képet tartalmaznak egy-egy szemed számára. A TV – a passzív megoldás miatt – szintén csak 540 pixelnyi képinformációt tud eljuttatni a szemedhez. Ha side-by-side 3D-s filmeket néznél (melyekben egy szemnek 960x1080 pixel jut), akkor 960x540 pixelt látna a szemed, azaz a fullHD nem csak vízszintesen, de függőlegesen is megfeleződne, és ez már nem sokkal jobb, mint a DVD-k felbontása. A részletesebb kép bizonyosan hozzájárul a jobb 3D élményhez, a térhatáshoz. Mondhatnánk, hogy nézzél Bul-ray 3D filmeket, de a passzív 3D TV azokat is csak 1920x540-es felbontásban tudja megjeleníteni (és persze az okostévékben lévő lejátszók sem tudnak 3D-s Blu-ray-t lejátszani). Azt megpróbálhatod, hogy kevésbé tömörített, így nagyobb méretű MKV top-bottom filmeket nézel, vélhetően egy kis javulást érezni fogsz.
Az azonban, hogy egy tárgy kifelé jön a tévéből, gyakorlatilag csak animációs filmben lehetséges igazán. Kamerával forgatott filmeknél a képernyő síkjától befelé lesz/van valódi mélység, kifelé nem igen, hiszen a kamerába nem „mehet bele” a színész vagy egy tárgy (ha ilyet látsz, akkor azt vélhetően számítógéppel, utólag tették rá a filmre). Animációs filmeknél ez nem gond, de tény, hogy látványosan ilyen effektet én eddig csak kifejezetten a 3D-t demonstráló filmecskékben láttam, ismert mesékben nem gyakori. A másik fontos „hozzávaló” ahhoz, hogy minél jobban közelítsen hozzánk egy tárgy, az a méret. Ha a valóságban 1 méterrel van valami előrébb, mint ami a kamera síkjában, az jóval kevesebb lesz egy tévén, még akkor is, ha az 47"-es. Egy több méteres vásznon már lehet bármi 1:1-es arányú, ezért mondjuk mi azt, hogy a 3D tévén nem nagy poén.
Másik paraméter, hogy mekkora az „áthallás” a két szem között. A passzív tévék körkörös polarizált szemüvegjei kb. 1:100 arányban zárják el a nem az adott szemnek szánt képet. Ez az aktív szemüvegeknél és a
spektrumszűrős passzív 3D-nél jóval nagyobb szám lehet, ami hozzájárul a jobb térélményhez.
Én tehát – a 3D terén – nem várnék többet a tévédtől, nem csak ettől a típustól, de másik passzívtól sem. Szebb képet könnyű létrehozni rajta egy médialejátszóval, főleg egy Sigma chipessel, de térbelibb nem igen lesz a látvány. Bár mondjuk a Popcorn Hour A-4x0 lejátszók 3D zajszűrése és adaptív kontrasztkiemelése kevésbé fárasztó és szebb képet eredményez, esetleg ezt megpróbálhatod.