somogyi írta:Adva van egy 3D-TV, (passzív, de ez mindegy)...
Ez azért nem mindegy, mert a passzív 3D-s tévék jelenleg nem tudnak még fullHD 3D-t. A sorok száma szemenként nem lesz 1080, csak 540. Így ha top-bottom filmet nézel, akkor 1920x540 pixeles képet látnak a szemeid. Ha side-by-side-ot nézel, akkor abban viszont fele annyi oszlop van, azaz a tévéden 960x540 pixeles képeket látnak a szemeid. Ez már gyengébb a 720p felbontásnál is.
1. Az „igazi” 3D lejátszó tudja a Blu-ray 3D-t, azaz a BD filmeken lévő teljes fullHD felbontást mindkét szem számára. Ehhez kétszer annyi adatot kell feldolgoznia és kiküldenie, mint a side-by-side/top-bottom 3D-nél, ahol gyakorlatilag nincs több adat, mint a 2D-s filmeknél. A gyorsabb sebességhez kell erősebb (3D-s) processzor és HDMI1.4 elektronika.
2. 3D feliratformátumot? Melyiket? Ha a film 3D-s Blu-ray-ről származik, akkor ott lesz mellette a grafikus (PGS) felirat, és mindkét szemnek megjelenik, ahogy a 3D-s Blu-ray lemezen. A nem grafikus feliratoknál (amit valaki barkácsolt egy side-by-side MKV mellé/bele) a 3D-s lejátszó sem oldja meg azt, hogy mindkét szemnek ki legyenek helyesen téve.
3. Mindössze két márkánknak van 3D-s lejátszója: Popcorn Hour és Mede8er. Ha a képminőség a lényeg, nem az ára, akkor Popcorn Hour A-400. Ha a minél kevesebb szoftverhiba, akkor Mede8er. De ha tévét nem váltasz, akkor felesleges a 3D-s lejátszó, gyűjtsél top-bottom filmeket, a fullHD 3D sem lesz jobb azon a TV-n.