Mivel ez a fenti termék már nem kapható, ajánljuk helyette az alábbiakat:
» Arylic termékeink listája...
A SoundStream (M20) gyakorlatilag egy hálózati (DLNA- és Airplay-kompatibilis) DAC, de nevezhetjük streamernek is. A lényeg, hogy tetszőleges, sztereó vonalbemenettel rendelkező erősítőnkhöz vagy aktív hangfalainkhoz csatlakoztathatjuk, hogy azokon kiváló minőségben szólaljanak meg zenefájljaink, melyeket számítógépen, mobilon vagy NAS-on tárolunk, illetve olyan online zeneszolgáltatásokat is élvezhessünk, mint pl. a Spotify, Tidal, vagy tetszőleges internetrádió. Mindezt mobiltelefonunkról vezérelve.
Teljesen kompatibilis a Synology NAS-ok Audio Station illetve DS audio alkalmazásaival. Összesen 8 darab SoundStream vagy más iEAST lejátszó kapcsolható össze multiroom rendszert kialakítva, ellátva a lakás helyiségeit zenével.
A kimagasló hangminőséget ugyanaz az ESS Sabre ES9023 prémium DAC garantálja az iEAST SoundStream-ben, ami a Popcorn Hour A-500 médialejátszót is különlegessé teszi. Natívan képes akár 24-bites, max. 192 kHz-es zenefájlok dekódolására is, a SoundStream-ben 87 dB-es jel-zajviszonyt produkál. Ha ennél is jobb DAC-kal, vagy digitális erősítővel rendelkezünk, akkor a hátlapi digitális optikai kimeneten is továbbítható a lejátszóra streamelt zene, nem csak az analóg kimenettel rendelkezik. Analóg kimenete egyébként – nem túl nagy ellenállású – fejhallgatók közvetlen meghajtására is használható!
Otthoni számítógép-hálózatunkhoz nem csak wifi-n (802.11b/g/n), akár etherneten (10/100 Mbit) keresztül is csatlakozhat a SoundStream. Ezután számtalan alkalmazás és számítógép eléri már DLNA Media Renderer vagy AirPlay eszközként, mivel mindkét protokollal kompatibilis. De természetesen folyamatosan fejlesztett saját mobil alkalmazással, mint távvezérlővel is rendelkezik
Az iEAST Play app valamennyi iEAST zenelejátszóval használható, és ingyenesen letölthető iOS-re és Androidra is. Segítségével a lejátszókon megszólaltatható a mobilon, tableten, hálózatunk DLNA-szerverein (számítógépek, NAS) található zenéink FLAC, APE, ALAC, WAV, WMA (lossless, pro és speech nem), AAC-LC, HE-AAC, MP3, OGG/Vorbis fájlformátumokból (akár 24-bit/192 kHz felbontással is), valamint számos internetes online szolgáltatás. Jelenleg az alábbi zeneszolgáltatások, webrádió-gyűjtemények használhatóak:
Azon iEAST modelleken, amelyeken USB-bemenet vagy SD-kártyaolvasó is van, az alkalmazáson keresztül az ide csatlakoztatott tárhelyeken lévő zenék is elérhetőek, illetve ha van analóg bemenet, akkor arra is válthatunk a programban. Az analóg forrásból érkező, a lejátszónk által digitalizált zene a rendszerünk többi iEAST lejátszójára is tovább streamelhető. Saját lejátszási listákat hozhatunk létre és menthetünk el (bár az ilyen listákba jelenleg még nem vehetők fel DLNA-n keresztül elért zeneszámok), tetszés szerint. Az adott lejátszó 6 memóriahelyéhez (Preset) online szolgáltatásokat (pl. Spotify, egy adott webrádió, stb.) menthetünk el, és akár a távvezérlő adott gomjábal (ha van a lejátszónkhoz infra távvezérlő) is indíthatjuk őket.
Az iEAST Play eszközlistájában egyszerűen rendezhetjük csoportba lejátszóinkat, vagy épp bonthatjuk fel a meglévő csoportokat, csak egymásra kell őket húznunk, illetve szét kell választanunk őket. A csoportosított lejátszók szinkronban szólnak, hangerejük egyesével beállítható, és utólag közösen is szabályozható arányosan. Egyetlen gombnyomásra az összes lejátszás (minden lejátszónkon a hálózatban) szüneteltethető (pl. ha becsengetett hozzánk valaki) és elindítható.
Valamennyi lejátszónk tetszés szerint átnevezhető, hogy később már ránézésre is könnyen kiválaszthassuk pl. a hálószobában működőt. Az alkalmazás által elérhető lejátszókról számos információ is kiolvasható az appban, mint pl. a wifi-térerő, MAC Address vagy éppen az aktuális firmware verziója. A firmware automatikusan, online frissíthető a lejátszókon.
Minden lejátszónkra – vagy lejátszócsoportra – külön-külön beállítható elalvásidőzítés (10, 20, 30, 60 vagy 90 perc), illetve ébresztő óra funkciónk is van. A hét bármely napjának bármely időpontja percre pontosan kiválasztható (természtesen több is, nem csak egy ébresztést adhatnuk meg), kiválasztható, hogy milyen hangerővel és milyen zene (egy kedvencként elmentett, egy lejátszási lista vagy a 6 memóriahely egyikére elmentett online szolgáltatás – pl. webrádió) szólaljon meg.
Synology NAS tulajdonosok – ha nincs szükségük a szinkronizált lejátszásra – az Audio Station (és DS audio) alkalmazásokon keresztül is tökéletesen vezérelhetik az iEAST lejátszókat, sok szempontól még kényelmesebben is, mint az iEAST Play-en keresztül.
Az iEAST lejátszók saját wifi-hálózata nem csak a közvetlen csatlakozásban és a beüzemelésben segít, de access pointként is használhatóvá teszi a készüléket. Ha ethernet csatlakozóján vagy wifin keresztül csatlakozik otthoni hálózatunkhoz, a saját wifi-je eközben is működik, és azon keresztül is megosztja az internetkapcsolatot, illetve elérhetővé teszi saját hálózatunk eszközeit. Tehát egy újabb wifi-hálózattal gazdagodhat az otthoni rendszer.
A SoundStream fontosabb paraméterei:
A SoundStream csomag tartalma:
Magyar weboldal: link...
Magyar nyelvű kézikönyv: link...
Gyártó angol nyelvű weboldala: link...
iEAST Play iOS-re: link...
iEAST Play Androidra: link...
Az alábbi tesztek, hírek ill. tudástár cikkek jelentek meg ezzel a készülékkel vagy márkával kapcsolatban:
Hírek:
» iEAST - új zenelejátszó-márka a kínálatunkban [2017-07-10]
Tesztek:
» Végre jól szól a mobil: iEAST SoundStream teszt (PCWorld) [2017-10-05]
» Multiroom rendszer otthonra az iEAST segítségével [2017-09-21]
» „Teljes mértékben ajánlom ezeket a termékeket” - a Szifon.com is kipróbálta az iEAST zenelejátszókat [2017-08-21]
Tudástár cikkek:
» Milyen médialejátszót, zenelejátszót vegyek a NAS mellé? [2018-02-01]
Miután megtekintesz termék adatlapokat, az utolsó 4 megnézett termék listája jelenik majd meg itt.
Ehhez engedélyezned kell a sütiket.