Mivel ez a fenti termék már nem kapható, ajánljuk helyette az alábbiakat:
» Synology termékeink listája...
Egy „lebutított”, de még így is az átlagnál jóval okosabb és gyorsabb, NAS-nak nevezhető készülék, amely nem belső, hanem USB-n csatlakoztatható külső lemezeket kezel és oszt meg a gigabites hálózatunkon. Tökéletes választás non-stop működő letöltőkliensnek, FTP-, médialejátszóinkat kiszolgáló DLNA-, vagy éppen Samba szervernek. Apple Macintosh felhasználók a gyári Time Capsule-nál jóval többet tudó, de sokkal kedvezőbb árú Time Machine backup-egységet használhatnak az USB Station 2 révén. Mindezt 800 Mhz-es processzora, és 128 MB memóriája garantálja.
A 2010 őszén megjelenő Synology USB Station 2 gyakorlatilag a piacvezető Synology DiskStation-ök leegyszerűsített, a sok felhasználó számára nem lényeges extra tulajdonságokat nem tartalmazó változata. Szemben a többi modellel, merevlemezt nem építhetünk bele, hanem USB-portjain keresztül csatlakoztathatunk külső meghajtókat, vagy akár nyomtatókat – hiszen nagyobb testvéreihez hasonlóan az USB Station 2 is használható akár két USB-s nyomtatóval is, megosztva azokat a hálózatunkon (Mac OS X esetén csak postscript printerek használhatóak).
Természetesen mindkét USB-portjára kapcsolhatunk háttértárat is, így egyszerre két darab, akár 2 TB-os merevlemezt is képes kezelni. Mivel a lemezek a készüléken kívül működnek, így az USB Station 2 hűtése passzív, ventilátort nem tartalmaz, azaz gyakorlatilag hangtalan. Áramfogyasztása minimális, mindössze 5 watt a maximális igénye, annak ellenére, hogy a DSx10j szériában debütáló 800 Mhz-es processzor Marvell processzort használja, 128 MB RAM-mal ellátott, és ethernet-csatlakozója gigabites sebességű. Az USB-s lemezeket 20 Mbyte/másodperc fölötti sebességgel kezeli (fájlrendszertől függően).
A fentiek alapján elmondható, hogy az USB Station 2 gyakorlatilag a Synology DS110j technikáján alapul. Mint minden Synology NAS-on, itt is a magyarul is tudó DSM3 operációs rendszer fut (természetesen rendszeresen frissülő), így a szokott módon, webböngészőn keresztül adminisztrálható, bár nem minden DSM tulajdonság működik rajta, de a legnépszerűbb alkalmazások természetesen igen:
A szokásos hálózati protokolok közül gyakorlatilag csak az NFS nem használható, SMB, AFP, FTP, WebDAV, Telnet, SSH mind működik az USB Station 2-n is. DDNS, IPv6, PPPoE támogatás (akár router nélkül is képes az internethez csatlakozni, és dinamikus domain névvel a világhálón elérhetővé tehető, miközben pld. az automatikus IP-blokkolással is képes védekezni a külső betörések ellen).
Az eddigiek alapján nézzük, mely Synology DSM3 alkalmazások nem használhatóak az USB Station 2-ön:
Ha ezen képességekre nincs szükségünk, akkor egy remek ár/értékarányú választás lehet a Synology USB Station 2, szemben a jelentősen többe kerülő – bár többet is tudó és komplettebb – Synology DiskStation modellekkel.
Saját tesztünkön alapuló sebességadatok (Mac OS X 10.6.4, AFP, gigabites hálózaton egy darab 3 GB-os fájlt másolva).
EXT4 formátumú USB-s lemezt használva:
FAT32 lemezek esetén:
NTFS lemezekkel:
Az USB Station 2 egyéb fontos paraméterei:
A termék magyar weboldala: link...
Gyártó weboldala: link...
Adatlap angolul: link...
Magyar nyelvű Disk Station Manager használati utasítás: link...
Legutóbbi firmware, egyéb letöltések: link...
Gyártói kérdések és válaszok oldal angolul: link...
Synology összehasonlító táblázat: link...
Tesztek, bemutatók:
– Computerworld.hu – 2010. 12. 08.
– HVG Techline.hu – 2010. 12. 15.
Az alábbi tesztek, hírek ill. tudástár cikkek jelentek meg ezzel a készülékkel vagy márkával kapcsolatban:
Hírek:
» Synology árcsökkenés [2013-05-20]
» Új Synology béták AirPlay és VPN támogatással [2011-05-12]
» Synology USB Station 2 és új Remote érkezik [2010-09-21]
Tesztek:
» Techline.hu [2010-12-14]
» Computerworld.hu [2010-12-08]
» CHIP Magazin [2010-11-01]
Miután megtekintesz termék adatlapokat, az utolsó 4 megnézett termék listája jelenik majd meg itt.
Ehhez engedélyezned kell a sütiket.